OK
شرکت صنعتی سهند
آجر

استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی

از گذشته تا به امروز از آجر در مکان های مختلفی استفاده شده است و روز به روز دایره این استفاده بزرگتر میشود. قبل تر از آجر برای نمای ساختمان ها ، باربیکیو ، کوره ها و شومینه استفاده میشد اما در دنیای مدرن امروز استفاده از آجرها شکل دیگه ای به خودگرفته است و تقریبا در هرجایی که فکرش را کنید میتوانید از آجرها برای طراحی استفاده کنید. به لطف پیشرفت تکنولوژی و علم تولید آجرهای با کیفیت و در رنگ های متنوع باعث شده بینهایت طرح های متفاوت و زیبا با استفاده از اجرها ساخته شود .

وقتی حرف از استفاده از آجر در طراحی و به خصوص آجر در دکوراسیون داخلی ، میشود در ابتدا همه طرح سنتی و قدیمی با آجر های تیره به فکرشان میرسد که شاید به چشم خیلی ها دلگیر و از مد افتاده به نظر برسد اما واقعیت این است که میتوانید از آجر برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید بدون اینکه طرح سنتی و یا دلگیری داشته باشید و برعکس میتوانید کاملا فضای داخلی خانه خود را مدرن ، به روز و البته بسیار خاص نشان دهید .

آجر در دکوراسیون داخلی
آجر در دکوراسیون داخلی
آجر در دکوراسیون داخلی
آجر در دکوراسیون داخلی

همانطور که در عکس های بالا مشاهده میکنید ، آز آجر برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده شده است و هیچکدام از عکس ها به نظردلگیر و قدیمی نیستند!

استفاده از آجرسفید ، آجرمشکی ، قرمز و پرتقالی همگی بیانگر این است که میتوان دکوراسیون متفاوتی با ترکیب رنگ ها داشت که شاید به تنهایی به نظر برسد که هیچ وجه اشتراکی با یکدیگر ندارند اما ترکیب رنگ چوب ، آجر ، سرامیک ، پارکت و رنگ دیوار حتی قاب پنجره ها میتواند طرح خاصی را به نمایش بگذارد .

آجر یکی از عناصر مهم این عکس ها هست . اگر خوب دقت کنید آجر ها برای جاهای خاصی از دکورخانه به کار رفته اند و فقط مختص به همان قسمت میباشند . درواقع قرار نیست همجا این ترکیب به چشم بیاید و اگر یکجا آجر مشکی و سرامیک سفید مبل قهوه ای به خوبی کنار هم به نظر میرسندپس از بقیه رنگ ها هم چشم پوشی کنیم و فقط همین ترکیب حفظ کنیم.

نکته مهم این است که بتوانیم بهترین موقعیت را برای استفاده از آجر و یا هر طرح خاصی که داریم پیدا کنیم و لزوما قرار نیست مثل همیشه این موقعیت ها تکراری باشند (ستون ها ، اطراف شومینه و بالای آن و ... )

در عکسی که مشاهده میکنید:

آجرقهوه ای در کنار چوب های تیره با ابعاد بزرگ، پنجره هایی با قاب مشکی و بلند، سرامیک سفید برای کف، مبلمان تم سفید و کرم، همچنین سقف تناژ کرم روشن، دیده میشود. جلوه نهایی دکوراسیون کاملا مدرن و به دور از سنت و رنگ های تیره و طرح های قدیمی با آجر میباشد.

استفاده از پنجره های بلند و طبیعتا نور زیاد باعث میشود فضای داخلی خانه بسیار روشن باشد و اگر درکنار آن بخواهیم از رنگ سفید برای دیوار ها استفاده کنیم آن هم برای دیوار هایی با ارتفاع بلند مانند شکل ، کاملا فضای سرد و بی روحی ایجاد میشود . بهترین کار برای جلوگیری از به وجود آمدن این فضا افزودن طرحی طبیعی و نزدیک به طبیعت است ، چوب و آجر در کنار هم بهترین حالت را برای چنین فضایی به وجود آوردند.

چوب و آجر ، هردو خودشان از طبیعت هستند و ترکیب رنگ های آنان به راحتی در طبیعت قابل مشاهده است پس یکی از بهترین انتخاب ها هستند چرا که هر چه طرح دکوراسیون داخلی شما نزدیک به طبیعت و رنگ های طبیعی و دارای فضای ساده تری باشد ،قاعدتا منحصر بفرد خواهد بود و هیچ چشمی را خسته نمیکند .

عکس زیر که مشاهده میکنید، از آجر در سرویس بهداشتی استفاده شده است !

شاید به نظرتون عجیب باشد که از آجری که برای نما و دکوراسیون داخلی خانه استفاده میشود در سرویس بهداشتی هم استفاده شود؟! همانطور که برای یک دکوراسیون حرفه ای نباید زیاد از حد از رنگ ها استفاده کرد پس در نقطه مقابل هم نباید بیش از حد در استفاده از رنگهای ساده و خنثی زیاده روی کرد چرا که در هر دو حالت جلوه نهایی یک مشکل بزرگ دارد و آن هم زیبایی هست. گاهی اوقات استفاده از آجر در مکان های متفاوت ، به طور مثال : سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، اتاق خواب و .... میتواند زیبایی خانه شما را دو چندان کند به شرطی که در استفاده از آنها زیاده روی نشود و همواره به ترکیب رنگ آجر با سایر وسایل محیط اطرافش دقت شود .

عکس بالا بهترین مثال برای استفاده از آجر در این مورد میباشد . اگر کمی به ترکیب رنگ ها دقت کنیم میبینیم که دیوار های طوسی رنگ از جنس سرامیک ، سرامیک طرحدار ( طرحی شلوغ) ، در کنار آجرهای قرمز- نارنجی رنگ بسیار زیبا به نظر میرسد که میتوان با اضافه کردن وسایل و اجزای کوچک ،کمی ارتباط آنها را بهتر نشان داد .

این یک مثال ساده برای دکوراسیون فضای داخلی بود و شما میتوانید با جست و جو در اینترنت و خلق ایده های جذاب طرح های بسیار متفاوت و جذابی برای دکوراسیون داخلی خانه خود ارائه دهید .

Copyright © 2019 sahand-co.com All Right Reserved Powered By AzaranWeb