گروه صنعتی آجر نسوز سهند
تولید کننده انواع آجر نما، آجر نسوز، آجرهای رنگی و آجر شومینه
Tel: +9821-36413815-6
Email: info@sahand-co.com
EnglishFarsi
آجر نسوز سهند | دستورالعمل نصب آجر
14878
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14878,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-2,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

دستورالعمل نصب آجر

در ابتدا از اعتماد شما جهت انتخاب آجر نسوز سهند برای پروژه خود کمال تشکر را داریم.

لطفا قبل از نصب آجر نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

مـــرحله اول

استخدام نـــصاب

۱) نصاب باید با دقت کامل استخدام شود. بدین صورت که ابتدا چندین نمونه از پروزه های اجرایی نصاب مور نظر مشاهده شده تا از مهارت او اطمینان حاصل شود. سپس به نصاب حتما تذکر داده شود که بعد از هر ۴ یا ۵ ردیف آجر چینی، از کاور نایلونی به منظور جلوگیری از ریختن دوغاب بر روی آجرها استفاده شود.این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که در صورت ریخته شدن دوغاب بر سطح اجر، دوغاب به جسم آن نفوذ کرده و منجر به کدر شدن نمای ساختمان خواهد شد.

 

۲) برای جلوگیری از ایجاد شوره در نمای ساختمان باید از ماسه دوبار شور (برای دوغاب پشت آجر) استفاده شود. دوغاب پشت آجر باید دارای غلظت مناسب باشد (نه آنقدر شل باشد که دوغاب شره کند و نه آنقدر سفت باشد که آجر بیفتد و جذب نشود).

 

۳) در مورد درپوش بالای دیوار، باید سنگ دارای شیب مناسب بوده و آب چکان زیر سنگ عمیق باشد تا در هنگام بارندگی مانع نفوذ آب به پشت آجر شود.

مـــرحله دوم

بنـــد کشی

4cc35c23fad5433229ca62c8f923a99cCR
در ادامه برای شروع بندکشی باید به مدت ۷-۱۰ روز دست نگه دارید تا هوا به پشت آجر نفوذ کرده و ملات پشت آن خشک شود(این نکته بسیار مهم است).
ملات بندکشی باید نرم بوده و زبری نداشته باشد. شما باید ملات را روی قلم بندکشی گذاشته و آن را در بند آجرها قرار داده و بندکشی کنید.
پیش از بندکشی باید به بندکش گفته شود که تمام دقت خود را بکار گیرد و ملات بندکشی (پودر بندکشی) را روی سطح آجر نکشد، چرا که پاک نخواهد شد. همچنین، باید بندکش یک متر مربع از گوشه کار را با رنگهای مختلف اجرا کند تا مطابق با سلیقه خودتان رنگ مناسب بندکشی را انتخاب کنید و همچنین ببینید که عملکرد بندکش قابل قبول است یا خیر؟
نکته مهم: برای نظافت کلی ساختمان بعد از اتمام بندکشی، ۲-۳ روز دیگر دست نگه دارید و اجازه دهید تا بند کشیده شده خشک شود. به منظور نظافت به هیچ وجه نمای ساختمان را با آب نشویید. توصیه می شود که از یک فرچه (فرچه مویی نه فرچه سیمی یا گونی) و یک کارگر ماهر برای نظافت استفاده شود. کارگر باید فرچه را در داخل آب زده و آجرها را از بالا تا پایین ساختمان ردیف به ردیف تمیز کند (عملی شبیه به واکس زدن). 
اگر نکات بالا را در اول هر قسمت از کار به کارگر یادآوری کنید حتما نمای ساختمان تمیزی خواهید داشت.

طریقه ساخت بنـــد کشی در رنگهای مختلف

ترکیبات رنگ
سیمان سبز و پودر سنگ رنگ سبز
ماسه بادی و دوده فرنگی رنگ مشکی
سیمان زرد و پودر سنگ رنگ زرد
سیمان قرمز و پودر سنگ رنگ قرمز
ماسه بادی و سیمان سیاه رنگ طوسی
سیمان سفید و پودر سنگ رنگ سفید

مـــرحله ســوم

شــوره نمای ساختمان

Pressure-Washing-Brick-DrivewayCR
در ابتدا لازم به ذکر است که نتیجه آزمایشات استاندارد نشان می دهد که آجر به خودی خود عاری از نمک های محلولی می باشد که عامل اصلی تشکیل شوره هستند.
بنابراین آجر به خودی خود شوره نمی زند. برای بررسی صحت این ادعا، شما می توانید یک آجر را در آب زده و در هفته ۲-۳ بار این کار را انجام داده و اجازه دهید آجر در معرض هوا خشک شود. در این صورت مشاهده خواهید کرد که آجرها شوره نمیزنند.
شوره تنها در اثر استفاده از سیمان در پشت اجرها تشکیل می شود و ما نمیدانیم که کدام سیمان شوره کمتری می زند. توصیه می شود که حتما از ماسه دوبار شور در تهیه دوغاب استفاده شود.
اگر با وجود رعایت نکات گفته شده در بالا شوره در نمای ساختمان مشاهده کردید، به هیچ عنوان آن را با آب نشویید. شستشو با آب وضعیت را بدتر خواهد کرد. بهترین راهکار تمیز کردن نما با استفاده از فرچه نرم و خشک می باشد. شوره به صورت تدریجی از بین میرود. این فرایند در تابستان سریع تر از زمستان انجام خواهد شد. در نهایت اگر قسمتی از نما شوره زیادی داشت می توانید آن را با استفاده از سرکه سفید یا جوهر نمک رقیق شده با آب به نسبت ۱ به ۹و توسط فرچه مویی استفاده کنید.
نیازی به استفاده از رزین نیست. اگر به شما پیشنهاد شد که از رزین استفاده کنید حتما باید رزین را بعد از ریخته شدن شوره ها اعمال کنید.در غیر این صورت سطح آجر حالت کپک زدگی به خود میگیرد.
در سال های اخیر مواد خود تمیز شونده(نانو) به بازار عرضه شده که مانع ورود رطوبت و گرد و غبار به جسم آجر می شود. در برخی از پروژه ها به منظور از بین بردن شوره های ایجاد شده و سیمان ریخته شده روی سطح آجر، محصولات نانـــو را با استفاده از اسپـــری یا قلم مو در آخرین مرحله بر روی نمای ساختمان اعمال می کنند. در واقع محصولات نانو تنها مانع نفوذ آب و گرد و غبار به جسم آجر شده و هیچ اثری در از بین بردن شوره ها ندارند.

مــا به کیفیت می اندیشیـــم و شما همیــــار ما در این کیفیت هستیــد و انــتقاد شما باعث خشنــودی و ارتقا کیفیت در انجام وظیفه ماست.

آجــــــر نســـوز ســــهند

بهترین محصولی که برای نمـــای ساختمان خود میتوانید انتخاب کنید!!

گروه صنعتی آجــــر نســــوز ســــهند

EnglishFarsi