OK
شرکت صنعتی سهند
آجر رستیک

آجر رستیک چیست؟

آجر رستیک در واقع نوعی از آجر می باشد که قالب های آن دستی هستند و بر روی سطح آن دارای حفره و خلل و فرج هایی می باشد .
واژه رستیک یعنی استفاده از مصالحی مانند چوب و آجر وانواع سنگ های ساختمانی و .. که الهام گرفته ازآنها هستند. آجرهای رستیک نمایی بسیار شبیه صخره دارند و مانند تکه ای از طبیعت می باشند. زمانی که شما تکه ای از  آجر نمای رستیک کار کنید ، مانند این می باشد که تکه ای صخره به نمای شما چسبیده باشد و حالت نامنظم و یکنواخت که ایجاد شد باعث جذابیت بیشتر نمای ساختمان می گردد. البته گروه سهند نوعی آجر به نام آجر صخره ای نیز تولید میکند که با آجررستیک کاملا تفاوت دارد و مانند سایر محصولات آجر نسوز میباشد ولی طرح صخره ای دارد و به نام صخره ای بادبر می باشد .
آجر رستیک در انواع آجر سنتی و آجر های صنعتی موجود می باشد.در واقع رستیک شدن آجر، توسط دستگاه های خاصی انجام می شود.این دستگاه ها خلل و فرج هایی بر روی آجر ایجاد می نمایند.در حالت صنعتی این عملیات بیشتر بر روی آجر های نسوز اعمال می گردد و دلیل آن استقامت این نوع آجر ها در برابر دستگاه های رستیک است.
گروه صنعتی آجر نسوز سهند پلاک های رستیک را در رنگ های سمیرم ، شاموت، مشکی، سفید، سمیرم طلایی، شاموت طلایی، مشکی طلایی و سفید طلایی تولید میکند .
همچنین آجر نسوز رستیک سهند در ابعاد زیر تولید میشود : 5/2*32*7 - 5/2*20*5/5 - 5/2*20*20 - 5/2*15*15 - 5/2*10*10

آجر رستیک قزاقی چیست ؟

آجر رستیک قزاقی ،آجرقزاقی دارای خلل و فرج می باشد.آجر قزاقی به دلیل شیوه تولید آن بسیار نزدیک طیعت هستند و حالت رستیک به صورت طبیعی دارند ولی در بسیاری از مواقع با استفاده از دستگاههایی آجرقزاقی را رستیک می نمایند و از آنجایی که آجرهای قزاقی سنتی استقامت و استحکام آنها به اندازه آجرهای صنعتی و نسوز نمی باشد ، دستگاههای مورد استفاده در آنها متفاوت می باشد و درجه قدرت آنها پایین تر است.ولی در عین حال استقامت آجر قزاقی بسیار قابل قبول است و بناهای قدیمی موجود خود گویای این استقامت می باشد.در مکان هایی که دوستدار طراحی سنتی می باشند اکثرا از آجرهای قزاقی و با توجه به طرح نمای خود آجر رستیک قزاقی استفاده می نمایند تا بنا علاوه بر داشتن حس سنتی گونه ای از حالت طبیعی را نیز به خود بگیرد.
برای مشاهده انواع آجر نسوز رستیک وانواع پلاک های رستیک اینجا را کلیک نمایید .
آجر رستیک  آجرنسوز رستیک  آجر رستیک

Copyright © 2019 sahand-co.com All Right Reserved Powered By AzaranWeb