گروه صنعتی آجر نسوز سهند
تولید کننده انواع آجر نما، آجر نسوز، آجرهای رنگی و آجر شومینه
Tel: +9821-36413815-6
Email: info@sahand-co.com
EnglishFarsi
آجر نسوز سهند | تاریخچه آجر نسوز
14943
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14943,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-2,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

تـــاریخچه آجـــر نســـوز

آجرهای نسوز آجرهایی مقاوم در برابر حرارت هستند که در دیواره های داخلی کوره ها، راکتورها و واحدهای صنعتی دما بالا مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع آجرهای نسوز آجرهایی هستند که دارای دمای خمیری شدن بالای ۱۵۲۰ درجه سانتیگراد هستند. این آجرها علاوه بر مقاومت در برابر تنش های حرارتی و دیگر پدیده های فیزیکی ناشی از حرارت، باید در برابر فرسایش فیزیکی و عوامل خورنده شیمیایی در دماهای بالای ۵۳۸ درجه سانتیگراد نیز مقاوم باشند. این آجرها بسته به مواد اولیه استفاده شده و دمای سینترینگ آن، اغلب در دماهایی بالاتر از ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد پخته می شوند.
آجرهای نسوز از ترکیبات طبیعی و دست ساز و مواد معدنی مانند آلومنیا، خاک نسوز، بوکسیت، کرومیت، دولومیت، مگنزیت، سیلیکون کاربید، زیرکونیا و … ساخته می شوند.
انتخاب مواد اولیه به شرایط کاری آجر بستگی دارد.
تولید آجرهای نسوز به زمان های بسیار قدیم و همزمان با توسعه صنایع سرامیک و متالورژی بر می گردد. در سال های اخیر آجرهای نسوز به عنوان آجر نمای ساختمان مورد توجه قرار گرفته اند. رنگ های بسیار متنوع و همچنین بافت های جذاب این آجرها باعث شده تا معماران و ساختمان سازان از آن ها در ساختمان های خود استفاده کنند.
در ایران شرکت های متعددی بر روی تولید آجرهای نسوز متمرکز شده اند. در این میان، گروه صنعتی آجر نسوز سهند با بکارگیری نیروهای با تجربه و تجهیزات پیشرفته موفق به تولید آجرهای نسوز با کیفیت در رنگ های متنوع که شامل سمیرم (قرمز رنگ)، شاموتی (زرد و پرتقالی)، مشکی، قهوه ای، نسکافه ای، سفید (سفید خالدار، سفید گچی و سفید تم کرم)، طوسی گرانیتی و ابعاد و اشکال گوناگون شده است.

مــا به کیفیت می اندیشیـــم و شما همیــــار ما در این کیفیت هستیــد و انــتقاد شما باعث خشنــودی و ارتقا کیفیت در انجام وظیفه ماست.

با آجــــــر نســـوز ســــهند

مـــاندگار بمانیــــد!!

گروه صنعتی آجــــر نســــوز ســــهند

EnglishFarsi